Момбаса - мистецтво жити вільно

 

Момбаса – одне з найстаріших міст Кенії, розташоване у мальовничій гавані на узбережжі Індійського океану. Історична частина поселення розкинулася на невеликому острівці, що сполучений із материком лише двома дамбами. Щоправда, до континенту ледь не щогодини відправляються декілька поромів, тож дістатися туди досить просто.

Вчені вважають, що місто було засноване в ХІ столітті.  У 1151 році арабський вчений-географ Ал-Ідрісі у своїй праці вперше згадав про арабський порт Момбаса. Цікаво, що тут побували найвідоміші мандрівники різних часів, у 1331 році – Ібн Баттута, 1415-го тут причалив китайський флот на чолі з Чжен Хе, 1498-го у місті побував всесвітньовідомий португальський мореплавець Васко да Гама.

У ХІV-XV столітті Момбаса перетворилась на один із найбільших портів Африки. Португалія, що контролювала на той час морські простори, не бажала миритися із чужими торгівельними  шляхами, тож португальці відчайдушно намагалися захопити Момбасу. Перший напад на місто відбувся 1502 року, далі – близько сорока років кровопролитної війни за місто. Зрештою вона завершилась перемогою португальців.

1598 року, щоб укріпити порт вони звели фортецю Форт Ісуса. Цікаво, що ця велична споруда збереглася дотепер. Місто переходило з рук у руки: в кінці XVІІ століття  опинилося під владою арабів, з 1888 – англійців,  з 1964 року, після здобуття Кенією незалежності, місто стало «морськими воротами» країни.

 Сьогодні Момбаса - місто із надзвичайною атмосферою та незвичним колоритом, що притягує тисячі мандрівників, які полюбляють африканську екзотику.