Бельгія

Отже, почнемо нашу розповідь про королівство Бельгія, оповите дивовижними таємницями минулого та королівською романтикою сьогодення. Спершу ми зануримося у давні таємниці історії цієї держави. Трішки про етимологію: слово «Бельгія» походить від назви кельтського племені белгів, що проживали на території країни до початку нашої ери.

Проте, як свідчать хронописи, в 54 році до н. е. війська Юлія Цезаря завоювали Бельгію, половину белгів було вбито, а решту – поневолено та перетворено на рабів, проте все ж цю територію, на якій вини жили продовжували називати Бельгією. Після розпаду Римської імперії в 5ст., провінцію Галлія (у складі якої була територія Бельгії) завоювали племена франків. Врешті, з середини першого тисячоліття Бельгія ввійшла в склад Бургундського герцогства, а в 1477р., завдяки шлюбу Марії Бургундської, бургундські володіння ввійшли до складу Римської Імперії. Під час Наполеонівських війн в 1792—1815 роках Бельгія опинилась у складі Франції, опісля перейшла до складу Нідерландів, проте більшість населення держави була проти такого союзу і в 1830 році відбулась бельгійська революція, опісля якої Бельгія проголосила незалежність, проте її було визнано лише в 1839р. Зрозуміло, що держава з такою надзвичайною, дивовижною та різноманітною історією приваблює тисячі подорожуючих, а тури в різноманітних агенціях хапають, мов гарячі пиріжки. До того ж , завдяки прекрасному клімату (помірному морському) ця держава зацікавлює туристів впродовж цілого року. Звичайно ж, для кожного мандрівника надзвичайно важливо знати про транспортні можливості держави, адже в подорожах левову частку займає саме дорога! Що стосується Бельгії, то тут ви знайдете пречудово розвинену залізницю та величезну сітку автомобільних трас. 
Також, надзвичайно цікава й культура Бельгії, адже на відміну від більшості держав, тут є декілька «культурних центрів», традиції та звичаї змінюються здебільшого з зміною мовних районів держави. Для тих, хто любить мистецтво Бельгія теж надзвичайно цікаве місце, перш за все тут розвивається надзвичайно цікавий фламандський живопис, до того ж, в країні збереглося надзвичайно багато архітектурних пам’яток, починаючи від романського стилю і до арт-нуво. Найцікавіші міста, в архітектурному плані, Брюгге, Гент, Антверпен, Брюссель, Мехелен. В Валлонії знаходиться надзвичайно багато дивовижних замків, палаців тощо. Звичайно ж, для кожного туриста важлива кухня країни, в яку він збирається відправитись. Отож, трішки про бельгійську кухню, для будь-якого гурмана відомо, що Бельгія знаменита своєю кухнею, багато ресторанів високої кухні внесені до гастрономічних путівників, а бельгійський шоколад відомий на весь світ.
Хоча туризм в Бельгії менш розвинений ніж у інших країнах Європи, проте лише впродовж 2005 року цю державу відвідало більше 6700000 мандрівників, нічогенька цифра, чи не так? Отож, відкривайте Бельгію для себе, не лінуйтесь приїжджати сюди знову і знову і не пошкодуєте, адже тут буде цікаво усім, і любителям мистецтва та старовинних замків, і «гастрономічним туристам», і любителям пива (а його тут понад 500 сортів, більшість з яких бають багатолітню історію), і спортивним вболівальникам (тут проводять безліч різноманітних турнірів, зокрема з велоспорту, адже бельгійці вважають його спортом своєї нації). Відкривайте цю дивовижну країну що разу по-новому й діліться враженнями, надихайтеся нею та надихайте інших.
Хороших вам подорожей та нових вражень

 Девіз: «Eendracht maakt macht», що в перекладі означає «Єдність - це сила»
Гімн: «Брабансон»
Незалежна з 1839 року.
Офіційні мови: нідерландська, французька, німецька
Столиця – Брюссель
Форма правління – конституційна монархія (на сьогодні монарх – Альберт ІІ)
Національна валюта – євро
Віза – шенгенська.

!