БолгаріяПерші поселення на території Болгарії з’явилися ще у часи кам’яного віку, а у бронзовому - племена фракійців, що проживали тут створили власну державу. На початку сьомого століття на ці землі переселися слов’яни, які згодом створили свою країну - Болгарією, а себе йменували балгарами, що в перекладі з давньоруської - «головний рід». Впродовж наступних століть держава опинилась під владою Туреччини, проте волелюбні болгари не полишали спроб звільнитися з-під чужоземного гніту, і зрештою 1908 року Болгарію було проголошено незалежною. Ще однією знаменною датою в історії держави є 1 січня 2007 року, коли Болгарія офіційно стала членом ЄС.

Ця країна буде цікавою для багатьох, адже кожен може знайти тут щось особливе.

Хоча гори в Болгарії не дуже високі, проте це справжній рай для любителів лижного спорту та сноубордингу. А для екстрималів поблизу льодовиків знаходиться невеличке селище крижаних будиночків-іглу із рестораном та кількома магазинчиками із справжнього снігу!
До того ж, ціни на відпочинок тут одні з найнижчих у Європі (тиждень відпочинку «all inclusive» коштує близько 400 Євро).

Також в Болгарії є безліч старовинних міст, в які хочеться повертатись знову і знову. Софія – одне із найцікавіших, тут можна знайти і архітектурні пам’ятки минулого і прекрасні приклади сучасної архітектури. Це місто, в якому хочеться залишатися, адже тут по-особливому затишно і якось дуже приємно.

Для тих, хто з захопленням поринає в книгу буде цікаво дізнатись, що література Болгарії вважається найдавнішою в Східній Європі, а виникла вона ще в 886 році! Найяскравішими прикладами вважають твори: «Небеса», «Шестиднев», «Охридський апостол», «Житіє святого Миколи Софійського» та інші.

Звичайно ж, Болгарія відома перш за все своїми морськими курортами, що й не дивно, адже Чорне море поблизу її берегів по-особливому лагідне та спокійне. Найпопулярніші міста пляжного туризму: Албена, Золоті піски, Рів’єра. Середні ціни в готелях коливаються від 300 до 2000грн. за ніч.

Тож, якщо ви вирішили відправитись на відпочинок кудись у Європу, і не бажаєте витрачати занадто багато коштів, то без вагань обирайте Болгарію, адже тут зможете знайти усе, чого лише душа забажає: прекрасні краєвиди і старовинні замки, сонячні пляжі і ледь-пологі схили гір, велосипедні траси і прекрасно розвинену систему автомобільних доріг. До того ж сервіс тут дійсно європейський, а люди вражають своєю слов’янською привітністю. Тож гарного вам відпочинку і нових вражень.

Девіз: «Съединението прави силата», що в перекладі означає «Єдність дарує силу»
Гімн: «Мила Родино» ( у перекладі «мила Батьківщино»)
Заснована 681року
Незалежна з 22 вересня 1908 года
Державна мова: болгарська
Столиця: Софія
Форма правління – парламентська республіка
Державна валюта: лев
Віза: потрібна