Австрія

Austria_flag

Австрія… «Країна гір і рік», так називають свою батьківщину самі австрійці. І справді, країна центральної Європи, оточена загадковою Угорщиною, строгою Швейцарією, крихіткою Ліхтенштейном, має свій власний, особливий, дещо загадковий шарм. 

Дещо з історії Австрії

Вперше  згадується у 996р. Історія Австрії надзвичайно багата та різноманітна: згадаймо хоча б знамениті племена войовничих кельтів, здавалось би нездоланні австрійську та айстро-угорську імперії, феодальну роздробленість, кровопролитні війни за владу та незалежність. Безперечно, плануючи поїздку до будь-якої країни важливо знати її історичне минуле.

Отож, коротка історична довідка Австрії:
15 р. до н. е.  – римляни відвоювали Австрію у кельтів.
788 р. – територія стала частиною імперії Карла Великого.
XIV століття – до влади приходять Габсбурги, саме за їх правління відбувається найбільший розквіт Австрії.
1156 р.  – Австрія стає герцогством
1804 р. – єдина земля, що входить до імперії Габсбургів.
1867—1918 роки входить до території Австро-Угорщини.
Листопад 1918 р. – утворення Німецької Австрійської Республіки після розколу Австро-Угорщини, вона повинна була стати частиною Німеччини.
1919 р.  –  Сен-Жерменський мирний договір, Австрійська Республіка стає незалежною державою.
1938 р. – приєднання Австрії до нацистської Німеччини.
1946 р., – після завершення Другої Світової, територія держави поділена між Францією, США, Британією та СРСР, навіть столиця Австрії, Відень, була розділена на чотири частини та поділена між цими країнами.
1947 р.  – початок переговорів про повернення незалежності Австрії.
15 травня 1955р.  –  відновлення незалежності.
1995 р. – Австрія член ЄС.
1920 р. – прийняття конституції, яка діє до сьогодні.

Що до адміністративно-територіального поділу, то вся територія Австрії поділяється на 9 земель: Бургенленд, Карінтія, Нижня Австрія, Верхня Австрія, Зальцбург, Штірія, Тіроль, Форарльберг, Відень.

Австрія - країна центральної Європи, 70% від всієї її площі становлять гори, середня висота яких близько 900 м над рівнем моря, саме тому країна відома всім своїми гірськолижними курортами, де буде цікаво усім: діткам і людям похилого віку, початківцям гірськолижного спорту і  професіоналам, людям, які обожнюють спокійний відпочинок із сім’єю і справжнім екстрималам. 

Найвища гора Австрії – Гросглокнер сягає 3797 м., саме на ній знаходиться один із найбільших льодовиків Європи під назвою Пастере. В Австрії    багато  рік та озер, які вражають надзвичайною красою,  затишних селищ і міст-мурашників (мільйонників), середньовічних замків і пам’яток сучасної архітектури. Тож, "руки в ноги" і гайда в Австрію, адже тут буде цікаво. До того ж, відпочивати в Австрії, завдяки її помірному клімату, дуже комфортно: влітку тут середня температура близько 20 ºС, а взимку - від -2 ºС на рівнині до -14 ºС  в горах, та й завдяки достатньо розвиненій транспортній системі можна з легкістю переїхати з однієї частини країни в іншу. Австрія відома ще й своєю точністю руху поїздів, це й не дивно, адже протяжність залізничних колій становить близько 6000 км, і саме на залізницю «робить ставку» державний уряд, адже більшість поїздів саме державні. Для тих хто любить комфорт і швидкість –  компанії, в яких можна взяти машину в оренду є практично в кожному великому місті! Для прихильників активного відпочинку та велоспорту ця країна теж буде цікавою, тут багато велотреків, а орендувавши велосипед можна повернути його в офіс прокату в кінці маршруту. В Австрії надзвичайно велику частину доходів приносить саме туризм, це країна справжня Мекка для любителів гірськолижного спорту, саме тому мешканці «країни гір та рік» здебільшого займаються туристичною діяльністю, проте для них це не просто робота, це стиль життя.

Напевне,  багато українців бажали б здобути освіту в європейських вузах, і хоча більшість австрійських навчальних закладів не є настільки відомими як британські, або ж німецькі університети, проте рівень навчання аж ніяк не гірший! До того ж, ціна на навчання достатньо невисока (в порівнянні з рештою країн Європи). В державних вузах семестр навчання в середньому коштує близько € 363,36 (за даними 2010 р.). 

Останніми роками зростає загальний рівень культури у світі, отже і збільшується кількість «культурних туристів», людей, які подорожують для того, щоб збагатитись духовно, довідатись більше про історію та традиції, культуру та звичаї країни. Для туристів, яких цікавить саме цей напрям, Австрія – справжній скарб, справжня перлина. Практично в кожному місті є власний театр, у великих містах можна побачити оперні постановки. Віденська опера знаменита прекрасними акторами-співаками, а столиця Австрії Відень може пишатися прекрасними театрами, зокрема «Бургтаеар» та «Фольксопер». Для поціновувачів історії буде надзвичайно цікаво відвідати різноманітні музеї, найцікавіші із них: Культурно-історичний (Відень), Художньо-історчний, Історичний музей Відня, безліч будинків-музеїв, пов’язаних з життям всесвітньо відомих: Моцарта, Бетховена, Шуберта, Штрауса. Для тих, хто живе театром (а театр неможливо просто любити), Австрія прекрасна країна, для того щоб збагатити свою скарбницю побаченого та почутого.


Для тих хто закоханий у старовину: міцні замки та вигадливі кам’яниці, неперевершені палаци та невеличкі оригінальні та особливі сільські будиночки - справжній полігон для досліджень. 

Варто спробувати тамтехшніх смаколиків! Основа австрійської кухні має дворянські корені! Отож, приготуйтесь до вишуканих страв, найбільш відомі серед яких блюда із свинини та телятини з різними овочами, і, звичайно ж, скуштуйте, знаменитий віденський струдель!  

Австрія спраді країна-мрій - книга, яку варто читати та перечитувати, інколи знаходити щось і поміж рядків.  Отож відкривайте  для себе Австрію щоразу по-новому, і нехай   мрії здійснюються - усе у ваших руках.

 
Коротка довідка
Столиця: ВіденьОфіційна мова: німецька
Державний устрій: федеративна парламентська республіка
Незалежність: від 27 липня 1955
Площа:  83 871 км²
Населення (на 2011 р.): 8 414 638 чол.
Валюта: Євро
Віза: шенгенська