Білорусь

Білорусь - країна, яка на перший погляд може виявитися не такою вже й цікавою для пересічного туриста, адже тут немає ані величних гірських схилів, ані теплого моря чи золотих пляжів. Проте досвідчені мандрівники добре знають, що є безліч чудових місць, які дійсно варто відвідати. 

На цій землі все гармонійно поєднано: середньовічні замки, маленькі сільські церкви, древні язичницькі капища, прохолодні ліси, які зберегли красу первозданної природи, тихі, прозорі, немов сльоза, озера.

Вас приємно здивує якість автомобільних доріг, відсутність мовного бар'єру й доступні ціни, а ще ви неодмінно зіткнетеся із білоруською гостинністю і толерантністю, здатністю до розуміння і повагою, а привітність і бажання допомогти - це невід'ємні риси характеру мешканців цієї країни. Здається, що у Білорусі, серці Європи, час уповільнив свою ходу - тут, як не дивно, за цивілізації 21-го століття, природа залишається первозданною, люди завжди щирими, а цінності вічними.

Столиця  Білорусі – Мінськ, одне з найстаріших міст Європи (дослідники вважають, що Мінськ було зведено на початку одинадцятого століття - 1067 р., місто справді може пишатися своїм віком - адже воно старше Москви, Санкт-Петербурга, Варшави та Вільнюса), зачаровує зеленню й незвичною, як для великого міста, кількістю парків і скверів.  Практично повністю збереглася його історична частина, де можна помилуватися старовинними будівлями трьох католицьких і двох уніатських монастирів, торговими рядами, відновленою ратушею, яка приваблює справді вишуканою архітектурою.

 

minsk

 

Мабуть, найбільш відвідуваним у Білорусі є музей із незвичайною назвою «Дудуткі», розташований неподалік Мінська. Тут ви зможете зануритися в атмосферу білоруського провінційного побуту, осягнути народні звичаї, розгадати таємниці древніх ремесел, придбати різноманітні сувеніри: гончарні вироби (вази, горщики, забавні фігурки), вироби з льону, соломки, різьблені дерев'яні скульптури, бісерні вишивки. На величезній території у 160 га відшукаєте справжній вітряний млин, кузню, гончарну майстерню, пекарню, сироварню, а ще Вас щиро пригостять справжньою білоруської самогонкою із малосольними огірочками.

 

dydtki

 

Звісно ж, білоруси не войовничий народ, проте в часи середньовіччя в державі було достатньо оборонних споруд і лицарських замків - цього вимагала епоха. Багато із них втрачено назавжди, але є й такі, які добре збереглися й до сьогодні: Несвіжський, Мирський замки.

 Мирський замок

    

zamok 

Їх єднає багато: загальна історія, власники, легенди ... Так,  одна із легенд оповідає про існування підземного тунелю довжиною понад 35 км, який поєднував Мирський замок із родовим маєтком князів Радзивилів в Несвіжі. 

 

zamok-radzivillov 

Але найбільше приваблює у Білорусі її природня краса: пейзажам цієї країни не властиві яскраві барви, чарівність природи - у блідо-рожевих світанках, сумних криках журавлів, прозорій зелені лісів і полів, шелесті листя, запаху смоли і польових квітах.   

Дивовижні первозданні ліси відомого заповідника Біловезької пущі (реліктовий первісний рівнинний ліс) займають територію понад 120 000 га. Тут, серед первісних хащів, можна зустріти чорного лелеку, орлана-білохвоста, знаменитих біловезьких зубрів. Спеціально для туристів розроблено піші, кінні, автомобільні маршрути, а ще приготуйтеся до мандрівок старовинною царською дорогою, залами урядової резиденції «Віскули», маєтком білоруського Діда Мороза.

На північному заході від Біловезької пущі, недалеко від кордонів з Польщею і Литвою розташоване стародавнє Гродно, - перлина у короні білоруських міст. Воно зачарує вас невимушеною атмосферою затишку старовинних вузьких вуличок, чистих зелених дворів. Тут справді багато  цікавого і незабутнього: королівські замки, величні костели, унікальна Коложская церква 12 століття, музеї, виставкові й концертні зали, театри, вистави в кожному з яких будуть для вас справжнім відкриттям.    

Яскраві враження залишає й білоруська національна кухня. Вона безперечно вражає різноманітністю страв із картоплі,  особливо популярні деруни і кльоцки. Традиційні білоруські напої - квас, крупник і крамбамбуля також надзвичайно смачні.     

 

Коротка довідка

 Belarus_flag Заснована 25 квітня 1918
Незалежна з 26 грудня 1991 року
Офіційні мови: білоруська, російська
Столиця: Мінськ
Форма правління: Президентська республіка
Валюта: білоруський рубль