Ангола

 

Ангола – одна з найбільших і, мабуть, наймальовничіших країн південної  Африки. Колишня колонія Португалії, вона ціною надзвичайних зусиль зберегла власну незалежність та самобутність.  Сьогодні більшість населення цієї держави становлять саме корінні жителі: овімбунду  - 37%,  амбунду  - 25% і баконго  - 13%, а завойовників-португальців тут залишилось зовсім мало – менше одного відсотка.

Історія

Цікаво, що назва «Ангола» походить від найвищого титулу в королівстві  Ндонго, що колись розташовувалось на цій території.  

Вчені вважають, що перше  стародавнє утворення було тут ще в тринадцятому столітті до нашої ери! Починаючи з 1482 року почалась колонізація територія Анголи, однією із найжахливіших дат в історії цієї держави стало 11 січня 1758 – час, коли вперше з’явилася работоргівля. Починаючи з 1900 року почалися перші повстання проти влади Португалії, зрештою національно-визвольна боротьба увінчалась успіхом – 11 листопада 1975 року було проголошено Народну Республіку Ангола.

Природа

Розкішні тропіки та напівпустельні території – ось така різноманітна природа в Анголі.  Пустеля Калахарі на півдні та вологі, майже непрохідні ліси на півночі – усе це створює неповторний колорит.

Населення

Більшість жителів Анголи – місцеві етнічні групи, що пильно й наполегливо зберігають свої традиції, звичаї та навіть мову та релігію! Хоча тут ви можете вільно спілкуватись португальською, що вважається державною, а близько половини населення – ревні християни.

 

Девіз: “Virtus Unita Fortior” («Єдність забезпечує силу»)

Гімн: “Angola Avante!” (Вперед Анґоло!)

Офіційна мова: Португальська

Столиця: Луанда

Валюта: Кванза