Китай

До початку XX століття Китай був імперією, із 1911 року встановлено республіканський лад, а у 1949-му  - створено Китайську Народну Республіку (КНР). Країна розташована у східній Азії, столиця - Пекін. Площа складає 9596960 км квадратних. Населення понад 1,3 млрд. людей.

Серед держав світу Китай займає третє місце за територією і перше за чисельністю населення. Найбільш поширеності релігії - даосизм, буддизм та іслам. Цікаво, що Китай розташований в трьох кліматичних поясах - помірному, субтропічному і тропічному.

Китайці вважають, що сторін світу не чотири, а п'ять: південь, захід, північ, схід і центр. Жителі Піднебесної довгі століття вважали, що їхня країна розташована в самому центрі світу, тому часто називали її Чжунго (Центральна держава). Вони вважали себе представниками єдиної на землі високорозвиненої цивілізації; сьогодні науковці визнали китайську цивілізацію однією з найдавніших на планеті, адже їй уже більше 4000 років.

Китай вражає своєю контрастністю. Заборонене місто, Теракотова армія, Велика китайська стіна нагадують нам про часи давніх династій. З блискучими хмарочосами із сталі і скла сусідять вузькі вулички, з одноповерховими будинками, мешканці яких з тим же азартом, що і багато років тому, грають у маджонг.

Більшість китайців заявляють, що вони атеїсти, проте вся життя країни пройнята духом традиційних релігій. Конфуціанські, даоські і буддиські ідеї проявляються в китайській архітектурі, медицині і навіть кулінарії. Вирішуючи, де буде розташовуватися офіс приватної, а нерідко і державної фірми, замовник обов'язково звернеться до фахівця з фен-шуй. Навіть активна європеїзація країни, що почалася півтора століття тому, виявилася не в силах похитнути підвалини китайського світогляду.

 

Коротка довідка

Проголошення республіки 01.101949  
Національні мови: китайська
Столиця – Пекін
Державний устрій – Соціалістична республіка
Національна валюта – Юань