День Святого Патрика

leprukon

День Святого Патрика – одне з найяскравіших та найграндіозніших святкувань Ірландії, яке перетворилося на справжнісінький народний фестиваль. Тож 17 березня на вулиці Дубліна висипає зелений натовп людей, яких об’єднує прекрасний настрій та атмосфера цього надзвичайного фесту.

Святий Патрик – хреститель Ірландії, тому день його народження перетворився на всенародне свято. Вважають, що св. Патрик заступник країни, саме він приніс сюди християнство. Існує повір’я, що саме св. Патрик вигнав змій із Ірландії, можливо, це й справді так - цих плазунів на острові дійсно немає. У цей день прийнято нашивати на одяг листок-трилисник, що символізує єдиного Бога в трьох іпостасях, кажуть, що на прикладі конюшини Святий Патрик пояснював ірландцям цю святу істину. Сьогодні стало уже звичаєм в цей день вдягати виключно зелений одяг, виходити на вулиці міст і приєднуватись до урочистого параду. 
А й справді, тут люди веселяться на повну, але найграндіозніше святкування відбувається в Дубліні – столиці Ірландії. Сюди з’їжджаються з найрізноманітніших країн світу. Свято триває з 16 по 20 березня, хоча, звичайно ж, «найгарячіше» саме в день Святого Патрика – 17 березня. Безліч різноманітних конкурсів, заворожуючі дійства, від яких не можливо відвести погляду, виступи мандрівних театрів та місцевих співаків – все це, без сумніву приваблює туристів, але родзинкою дійства все ж залишається парад костюмів. Ви тільки уявіть, вулиці міста перетворюються на зелені хвилі людей, до речі, 17 березня відбувається справжнє диво - ріки справді стають зеленими (проте, ця дивовижа – справа рук людини: річки фарбують за допомогою барвників), а ще це єдиний день року коли в пабах можна випити зеленого пива!
Хоча день Святого Патрика виключно Ірландське свято, проте традиції, пов’язані з ним поширились на всю Європу і навіть Америку (звичай фарбувати річки прийшов із Чикаго, зараз в Франції, Англії, Німеччині, США та безлічі інших країн ви зможете теж побачити «зелених» людей) проте, звичайно ж, такої атмосфери, як у Дубліні немає більш ніде.
Тому без вагань приїжджайте в Ірландію і веселіться!